Freakers Blog

Skarpetki chłopięce - jakie wybierać i czym się kierować przy wyborze?

Skarpetki są nieodzownym elementem niemal każdego dziecięcego stroju. Mali chłopcy są bardzo aktywni i wymagający, jeżeli chodzi o odzież. Czym się kierować przy wyborze odpowiednich skarpetek chłopięcych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wysoka jakość skarpetek chłopięcych

Pewnie większość osób zdaje sobie z tego sprawę, ale warto wspomnieć o tym na początku - skarpetki chłopięce muszą być idealnie dopasowane. Nie należy zakładać dziecku zbyt małych albo za dużych skarpet, ponieważ będą one zbytnio uciskać delikatne stopy, albo będą sprawiać dyskomfort, trzymając się źle nogi. Wtedy też o wiele łatwiej o przetarcia i robienie się przypadkowych dziur, nawet jeżeli używamy wysokiej klasy produktów. Materiał, z którego wykonywane są skarpetki, powinien być naturalny i zawierać elastan - poprawi to zdecydowanie komfort noszenia i nie będzie powodować nieprzyjemnych odparzeń na delikatnej skórze dziecka.

Dziecięca stylistyka

Dzieci często mają problem z ubieraniem się - nie lubią tego robić! Sedno problemu może stanowić odzież i dodatki, które się nie podobają małym chłopcom. Dlatego warto kupować dziecięce ubrania zgodnie z gustem malucha. Nie musisz robić tego na wyczucie - wystarczy siąść przed komputerem i pokazać synkowi zdjęcia produktów, np. różnorodnych skarpetek i on sam wybierze wzory, które mu się będą podobać. Naszym zdaniem to klucz do sukcesu!

Jeżeli chodzi o aktualne trendy wśród skarpetek chłopięcych, to najchętniej kupowane są skarpetki w żywych i ciepłych kolorach, z ciekawymi motywami, które będą interesować dzieci. Chętnie wybierane wzory to jeżyki, chmurki, figury geometryczne oraz warzywa. Dziecko za pomocą ubioru może wyrazić swój gust, co ma też kluczowe znaczenie dla jego rozwoju psychicznego.

Ile par skarpetek powinien mieć mały chłopiec?

Na to pytanie ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Jednak mali chłopcy mają to do siebie, że żyją bardzo aktywnie, uwielbiają się bawić, biegać i poznawać świat. Za tym stoi szybsze brudzenie ubrań i innych elementów odzieży - w tym skarpetek. Aby Twojemu dziecku nie zabrakło tego czystego produktu, ale też, aby nie przesadzić z ilością - stopa dziecka jednak szybko rośnie - rekomendujemy, aby w szufladzie znalazło się około 10-14 par skarpetek chłopięcych. Dzięki temu rodzice nie zwariują ciągle je piorąc, a dziecku nie powinno nigdy zabraknąć czystej pary.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj 20% rabatu na zakupy.

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Freakers sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Władysława Bełzy 10 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Freakers) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Freakers informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Freakers oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

pixel do góry
Sklep internetowy Shoper.pl