Freakers Blog

Jak wybrać odpowiednie skarpety w góry? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Chodzenie po górach to bardzo pasjonujące zajęcie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Bardzo ważne jest odpowiednie obuwie oraz skarpetki. Dlaczego należy przyłożyć odpowiednią ilość uwagi do skarpetek w góry? Co od nich zależy?

Komfort i jakość wędrówki

Buty pełnią ogromnie ważną rolę w pieszych wędrówkach. Od nich zależy komfort użytkownika oraz jego bezpieczeństwo. W źle dopasowanych butach bardzo łatwo o wypadek i przypadkowe skręcenie kostki. Obuwie również powinno być wodoodporne i nie może się ślizgać po gładkiej powierzchni. Dobrze, żeby miały wysoką cholewkę. W górach stabilność stóp to podstawa. Ale ich ochrona na odpowiednim obuwiu się nie kończy. Równie ważne są odpowiednie skarpetki w górach. Przy zakupie należy wybrać odpowiedni rozmiar. Nie mogą być one zbyt duże, ani za małe. Małe będą skutkować bólem stóp i opuchlizną, a zbyt duże mogą powodować zawijanie się materiału w niepożądanych miejscach, który uciskany podczas chodzenia będzie przyczyną bolesnych odcisków.

Drugą istotną sprawą jest wybór skarpetek, które mają naturalny skład. Dzięki temu będą przepuszczać powietrze, co pozwoli wyeliminować problem odparzeń. Każda rana, opuchlizna, odparzenie i inne przypadłości będą w znacznym stopniu utrudniać wędrówkę, więc warto wyeliminować czynniki, które mogą je powodować. Na górską wycieczkę wybieraj raczej skarpetki tradycyjne, a nie stopki. Kiedy masz buty bez cholewki, to wtedy kostka jest chroniona przed drobnymi urazami, a jak wybrałeś model bardziej zabudowany, to dłuższe skarpetki sprawią, że obuwie nie będzie Cię obcierać. Wybór skarpetek z domieszką elastanu sprawi, że będą one doskonale przylegać do stopy i nie będą się zsuwać, stwarzając zagrożenie dla zdrowia i powodując niewygodę.

Górska stylistyka skarpetek

Skarpetki w góry nie muszą być nudne i jednolite. O ile stroje do wędrówek mają określoną stylistykę, która uwarunkowana jest ich zastosowaniem, tak wśród skarpetek panuje ogromna mnogość wzorów. Możesz wybierać spośród wielu modeli, w rozmaite wzory. Jeżeli lubisz wyrażać swój charakter strojem, to w górach elementem takim mogą być właśnie stylowe skarpetki! Przy wyborze pamiętaj jedynie, żeby trzymać się zasad, o których wspomnieliśmy w tekście i dobrze dobrać skarpetki do stóp. Stylistyka, jaką lubisz, wysoka jakość oraz porządny skład, to klucz do komfortu podczas wędrówek.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj 20% rabatu na zakupy.

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Freakers sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Władysława Bełzy 10 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Freakers) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Freakers informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Freakers oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

pixel do góry
Sklep internetowy Shoper.pl