Freakers Blog

Dwie różne skarpetki - ciekawa moda i głębsza symbolika

Kiedyś wyjście z domu w dwóch różnych skarpetkach było ogromnym powodem do wstydu. To się na szczęście już zmieniło! Teraz dwie różne skarpetki są bardzo modne, a ich symbolika została znacznie pogłębiona. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, z którego się wszystkiego dowiesz!

Ciekawy styl

W dzisiejszych czasach dwie różne skarpetki nie oznaczają już, że ktoś rano zaspał i szybko się ubierał. Teraz zakładają je w ten sposób osoby odważne, radosne i pełne życia. Aktualnie skarpetki są bardzo kolorowe i wzorzyste, można z nich tworzyć niepowtarzalne pary, które będą wyrażać gust użytkownika. Przykładowo - lubisz koty i psy tak samo? Wyrazić to możesz za pomocą skarpetek nie do pary! Możesz je dobierać pod kątem kolorystycznym, stylistycznym, motywu itp. A może to być całkowicie przypadkowy wybór, podejmowany rano z zamkniętymi oczami. Dzięki temu z pewnością będziesz wyglądać ciekawie i nieszablonowo! Dla wielu osób może to być sposobem na radzenie sobie z nielubianym strojem wizytowym. Skarpetki są elementem, którego nie widać na pierwszy rzut oka, dlatego, jeżeli nie lubisz banalności i tradycyjnego wyglądu - załóż dwie różne skarpetki np. do garnituru, a z pewnością poczujesz się lepiej, że chociaż w ten sposób możesz nadal siebie wyrażać!

Dwie różne skarpetki - głębsza symbolika

Dzień, kiedy nosi się całkowicie celowo dwie różne skarpetki, przypada co roku 21 marca - czyli w pierwszy dzień wiosny. Od 2005 roku obchodzimy tego dnia Światowy Dzień Osób Chorych Na Zespołu Downa. Taka data jest całkowicie nieprzypadkowa, ponieważ symbolizuje istotę tego zaburzenia, czyli trisomię 21 chromosomu. Osoba z zespołem Downa, zamiast dwóch chromosomów, ma ich trzy. Z tego powodu powstała akcja polegająca na zakładaniu dwóch różnych skarpetek. Jej inicjatorem jest pozarządowa, międzynarodowa, młodzieżowa organizacja World Youth Alliance. Celem tej ciekawej akcji jest zwrócenie uwagi na problemy osób dotkniętych tym zespołem, a także zwiększenie świadomości społeczeństwa na ich temat oraz integracja. Zakładanie dwóch różnych skarpetek weszło już na stałe do polskich zwyczajów. Celebryci, politycy, muzycy, artyści i osoby prywatne co roku publikują swoje zdjęcia w różnych skarpetkach na portalach społecznościowych i chętnie propagują tę ideę. Jeżeli jeszcze nigdy nie brałeś udziału w tej akcji, a chcesz zacząć - wybierz jak najbardziej kolorowe i różne od siebie skarpetki i załóż je, niezależnie od stylistyki całego stroju.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj 20% rabatu na zakupy.

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Freakers sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Władysława Bełzy 10 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Freakers) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Freakers informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Freakers oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

pixel do góry
Sklep internetowy Shoper.pl