Freakers Blog

Czy warto zdecydować się na kolorowe skarpetki do garnituru?

Dobierając skarpetki do garnituru, mężczyźni najczęściej sięgają po tradycyjne, uniwersalne, czarne modele. Nie wyróżniają się z tłumu, idealnie wpasowują się w „biurowy” wygląd. Są też dość … nudne. Jak wprowadzić odrobinę szaleństwa i ekstrawagancji w oficjalny ubiór? Właśnie za pomocą kolorowych skarpetek do garnituru!

Kto może się zdecydować na taki pomysł?

Kolorowe skarpetki do garnituru to dobre rozwiązanie dla każdego, kto ma w sobie mniejszą lub większą dawkę szaleństwa i chce się nim podzielić ze światem. Najważniejszym jest, aby nie nosić ich na siłę. Jeżeli „nie czujemy” takiego elementu garderoby, nie ma sensu próbować. Z daleka będzie widać nasze skrępowanie ilekroć ktoś skieruje wzrok na nasze stopy. Natomiast, jeżeli chcemy i lubimy zwracać na siebie uwagę – jest to coś dla nas.

Jak nie przesadzić?

Przez wzgląd na to, że męski ubiór jest zdecydowanie bardziej zachowawczy niż damski, trudniej jest przemycić w nim szczyptę ekstrawagancji. Najczęściej jest to możliwe jedynie dzięki właściwym dodatkom. To one pozwalają na wyrażenie odrobiny ekspresji i indywidualnego charakteru. Łatwo jednak popaść w groteskę!

Najlepiej zacząć od podstawowych modeli kolorowych skarpetek, dobierając je do garnituru według własnych upodobań. Wspomniane podstawowe modele, to przede wszystkim romby, paski, bądź krata. Wpasują się w większość stylizacji, stanowiąc ciekawy kontrapunkt, ale nie popadając w przesadę.

Nie na każdą okazję

Kolorowe skarpetki do garnituru nadają się do większości stylizacji i na prawie każdą okazję. Słowo „prawie” jest tu kluczowe. Jeżeli udajemy się na oficjalne, przesiąknięte formalizmem przyjęcie, lepiej pozostać przy klasycznych, czarnych skarpetkach.

Wszystkie inne okazje pozwalają nam na odrobinę szaleństwa. Na codziennie wyjścia możemy założyć przykładowo skarpetki w ananasy, arbuzy, czy inne zabawne wzory. Należy kierować się przy tym prostą zasadą – im bardziej jaskrawe skarpetki ubierzemy, tym mniej oficjalny stanie się nasz strój.

Wnioski

Każdy, posiadający duszę eksperymentatora mężczyzna, powinien mieć w swojej szafie kilka par kolorowych skarpet. Może je zakładać na co dzień, bądź na specjalnie okazje. Najważniejsze, aby nie przesadzić z pstrokacizną oraz nie wybierać tego typu elementu szaleństwa na wyjątkowo uroczyste spotkania. Warto natomiast decydować się na skarpetki wykonane z wysokiej jakości materiału, żeby nie tylko dobrze się prezentowały, ale również pozwalały stopom oddychać.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj 20% rabatu na zakupy.

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Freakers sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Władysława Bełzy 10 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Freakers) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Freakers informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Freakers oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

pixel do góry
Sklep internetowy Shoper.pl