Freakers Blog

Ciepłe skarpety damskie - czy warto je kupić?

W każdej kobiecej garderobie nie powinno zabraknąć ciepłych skarpet damskich. Ich używanie kojarzy się głównie z zimą, ale nie tylko wtedy warto je zakładać. W jakich sytuacjach jeszcze mogą się przydać? Czy na pewno warto je kupić? Odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym tekście!

Niezbędnik każdej kobiety - ciepłe damskie skarpety

Ciepłe damskie skarpety zazwyczaj wykorzystuje się zimą - kiedy jest mróz, to oczywiste, że chroni się dodatkowo stopy. Ale cieplejsze skarpetki warto też nosić np. wczesną wiosną lub jesienią, kiedy pogoda jest bardzo zdradliwa. Świecące słońce daje złudne poczucie wyższej temperatury, dlatego warto dodatkowo zabezpieczyć stopy, aby nie doszło do przeziębienia.

Ciepłe damskie skarpety przydadzą się również po kąpieli i pielęgnacji stóp. Kiedy je założysz, to wszystkie kremy i maseczki od razu lepiej się będą wchłaniać. To bardzo przyjemny rytuał, który możesz powtarzać regularnie. Nałóż krem na stopy, potem skarpetki, otul się miękkim szlafrokiem i poczytaj w ciszy ulubioną książkę. Brzmi dobrze, prawda?

Cieplejsze skarpetki przydadzą Ci się również do spania - szczególnie kiedy jesteś typem zmarzlucha albo masz problemy z krążeniem. Dzięki nim zapewnisz sobie wysoki komfort podczas snu. Oczywiście możesz je zakładać również wtedy, kiedy siedzisz w domu i możesz zmarznąć, np. kiedy oglądasz telewizję. Wykorzystuj je zawsze, jak się nie ruszasz i przez to Twoje stopy narażone są na odczuwanie niskiej temperatury.

Kobieca stylistyka

Aby sprawić sobie dodatkową przyjemność, zadbaj o to, aby ciepłe damskie skarpety był nie tylko praktyczne, ale też ładne! Humor z pewnością poprawią Ci kolorowe i wzorzyste modele. Możesz wybrać po prostu takie, które Ci się podobają, a drugą możliwością jest wybór zgodnie z koloroterapią i celem, który pragniesz przez nią osiągnąć. Psychologowie od bardzo dawna analizują wpływ barw na nastrój człowieka i twierdzą, że mogą one mieć działanie lecznicze. Przykładowo kolor biały tonizuje i harmonizuje, a czerwony energetyzuje. Zielony uspokaja, a niebieski wycisza.

Wpływ kolorów na ludzki organizm to bardzo ciekawe zagadnienie, które można wykorzystywać w życiu na wiele sposobów. Jeżeli więc chcesz się przekonać o tym sama, to na wieczór wybierz skarpetki zielono - niebieskie. Po kąpieli załóż białe, a przed randką czerwone! Nawet jeżeli nie za bardzo wierzysz w takie rzeczy, to może to być ciekawa zabawa i budowanie pewnego rodzaju rytuałów polegających na przyporządkowaniu odpowiedniej pary skarpet do danej sytuacji.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj 20% rabatu na zakupy.

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Freakers sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Władysława Bełzy 10 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Freakers) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Freakers informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Freakers oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

pixel do góry
Sklep internetowy Shoper.pl